| Anonimanonimy00 a întrebat:

Vreau sa fac facultatea ASE finante-banci burse și valori.Se câștiga bine dacă ma angajez in acest domeniu.Care este salariul minim?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asa intrebati de parca sunteti in socialism! Salarailul minim este pe net: 2080 (brut) si 1263 (net). Dacă salariatul are și persoane în întreținere, el beneficiază de deduceri personale mai mari, iar salariul net crește astfel (prin diminuarea sumei de la impozit).
Daca, insa, nimeresti la o banca mai buna poti avea si 4.000 lei, depinzand de vechime si functie. Cine poate sti? Suntem in capitalism nu in socialism unde toti pe aceeasi functie aveau acelasi salariu diferentiindu-se doar prin vechime.

2 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Depinde de bancă. La CEC banc nu prea.
Dar intră şi tu în diverse bănci şi vezi cum sunt înbrăcate fetele. Dacă sunt coafate, machiate şi elegant îmbrăcate înseamnă ca au salarii mari, dacă sunt mai delasate...

| fugi5555 a răspuns:

Dacă ajungi sa lucrezi intr o banca iei 50 de mil minim