| PopaMaria a întrebat:

Vreau sa ma apuc de apicultura si nu stiu cand este bine sa cumpar un stup de albine si cand o familie de albine?
Un stup costa 300-500 roni. Dar o familie de albine cat costa?
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| DimLight a răspuns:

Http://stuparitul.3xforum.ro/.iarna nu prea ai ce face, incepe de la primavara, succes!

1 răspuns:
| Creiot a răspuns:

O familie cu regina si 5 rame cu puiet te costa vreo 200-300 lei.
Cumpara-le la primavara dar iti recomand sa stai pe langa un stupar cu experienta pana furi indeltnicirea pentru ca sa cumperi un stup si niste albine e usor... mai greu e sa le ingrijesti.

Pana una-alta documenteaza-te daca vrei sa te apuci serios de apicultura!