| Copila2016 a întrebat:

vreau sa ma cazez la vara la un hotel eu cu tata si cei 5 prieteni ai mei cu mama lor si probabil tatal acestora. Cam cat m-ar costa sa merg acolo, eu am 13 ani iar prietenii au 13 11 8 5 si 3 ani

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Un lucru e sigur: pe tine nu te va costa nimic, doar pe parintii tai. happy
Daca vrei neaparat la hotel, depinde de cate stele are, preturile sunt de la 100 de ron in sus pe camera pe noapte, deci fiind doau familii, 200 de ron pe noapte. Dar ati putea merge la o pensiune, in conditii mai avantajoase, si cu doar 150 de ron pe noapte, 75 fiind pretul pe o camera acceptabila. Totul e sa cauti in locatia respectiva, acolo unde vrei sa mergi, ce optiuni de cazare sunt. Gasesti pe internet destule. Eu am tot umblat in ultimii ani, si cel mai frumos am prins la Voineasa, camera dubla in regim de single ca eram singur, cu doar 40 de ron, si la Petrosani, cu 70 de ron, insa ambele camere erau mult mai fain amenajate decat camere de hotel de 4 stele

| darrio2007 a răspuns:

Lasa parintii sa isi faca problemele astea. Inca esti mica. Mai ales ca tu nu ai dat nici un fel de detaliu. Hoteluri sunt multe.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Unde acolo?
pe ce perioda?
cand?
ce confort?
ce fel de camera?
cu mancare?
fara?

| ALGator a răspuns:

Intre 50 si 5000 de dolari pe zi daca ai in vedere orice hotel de pe tot globul pamintesc si orice anotimp.

| ALGator a răspuns:

De exemplu:
Hoteluri:
www.booking.com
Gazde:
www.airbnb.com
Concediu plăcut!
PS. E în avantajul tău să pui întrebările cu detaliile necesare, altfel întrebi degeaba sau poți fi îndrumat greșit.

| AlexCristi97 a răspuns:

Intervin multi factori nespecificati: locatia, numarul de stele, perioada, durata...
Eu as recomanda o casa/o vila inchiriata. Aveti mai multa libertate, iesiti mai ieftin, din punctul meu de vedere e mai comod, puteti face un gratar, va jucati prin curte, poate gasiti ceva cu piscina la pret ok.

| AlexCristi97 a răspuns:

Ori dai toate detalii si cautam noi pentru tine (ca tie iti e lene) ori cauti singura...
In continuare eu iti recomand o casa inchiriata complet, asta daca nu cumva parintii cuiva beneficiaza de ceva reduri pentru bugetari.

| Copila2016 explică:

La mare unde este cel mai ieftin, suntem in total 9

| Bula a răspuns (pentru Copila2016):

Intr-un sat, la munte, ar fi cel mai ieftin, sa inchiriati o casa taraneasca. Sunt locuri pitoresti in tara noastra, care pot concura cu cele mai renumite din lume!
Se poate manca sanatos, adevarate produse bio taranesti, aer curat etc. etc.

Iar costul ar fi infim langa cea platita la mare. Vara trecuta am inchiriat o casa cu 3 camere si bucatarie, am fost 9 adulti si 3 copii, timp de o saptamana. Cazarea ne-a costat 1200 lei pentru doua saptamani (o saptamana am ramas doar 3 persoane, dar am platit toata casa, nu dupa persoane), mancarea am dus partial noi, de acasa, restul am cumparat de la localnici si de la magazinul satesc.

A fost o vacanta de neuitat!