| Andraxandra12345 a întrebat:

Bună vreau să trimit niște bani prin western union din România în Italia....mai exact 260 lei...
Dacă îi trimit persoanei bani din Romania în Italia va primi bani în euro s-au trebuie să-i pun eu în euro?
Îmi puteți spune vă rog și ce comision îmi va lua la suma respectivă?

Nu am mai trimis niciodată prin western și nu știu cum se procedează... scuzați categoria

4 răspunsuri:
| omuletulofficial a răspuns:

Nu recomand Western! Descarca Wise fostul Transfer Wise happy E simplu si au comision super mic...

| Ewals a răspuns:

Banii în euro va primi perdoana comisionul undeva la 10euro din câte stiu

| AnaNoa a răspuns:

Poți să alegi daca vrei sa ii trimiți in euro sau in lei, în funcție de ce alegi comisionul diferă( la euro este mai mare)

| slayer09 a răspuns:

Nu stiu cum e cu Westernul, dar de ce nu iti faci card Revolut, e simplu sa iti faci cont, direct de pe telefon, urmezi pasii. Si in revolut ai acolo sa schimbi din lei in euro, dolari, lire, etc. la schimbul cel mai mic si fara comision, si poti sa ii trimiti apoi in Italia ori in ron, ori in euro, cum vrei tu, si ii vine si instant, si poate de la orice bancomat sa scoata fara comision maxim 800 lei pe luna. E 30 lei cardul fizic sa iti vina prin curier acasa. Si tu trebuie sa ai un alt card la o banca din Romania cu care sa alimentezi Revolutul.