| Maripapaia a întrebat:

Salut, cât costă să trimiți bani prin western union? Ma refer la comision. Dacă de exemplu vreau sa trimit 20 de lei unei persoane din România (eu fiind tot in Romania) cât comision se cere?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

5 lei ia banca comision, deci nu te complica, mai bine i dai persoanei banii in mînă ca banca te va taxa.

| dannyel86 a răspuns:

Nu exista un comision fix, ci el e stabilit in functie de suma trimisa (exista praguri pana la care se aplica un anumit comision).
Daca, de exemplu, vrei sa trimiti 20 de lei prin WU, comisionul e de 20 de lei. Are sens sa faci asta?
Pe adresa de mai jos gasesti lista actualizata de comisioane. Western Union mi se pare cel mai scump serviciu de transfer bani. Foloseste-l numai daca nu ai de ales!
https://www.doarpeinternet.com/......ern-union/