| Andraxandra12345 a întrebat:

Bună!
Vreau să trimit unei persoane bani prin western union... Persoana respectivă nu are card...
Cum se procedează? nu am mai trimis prin western

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Western Union este foarte scump... la fiecare tranzactie iti ia 50 de euro, indiferent ca transferi 100 de lei sau 100 mii de lei.
Alege o alta cale mai putin scumpa.
Ori pune persoana aia sa-si faca un cont bancar la orice banca, ca nu-l costa nimic sa deschida un cont bancar./

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are nevoie de card. Mergi la Western Union și spui ce vrei.

| Marius22222222222 a răspuns:

Nu trebuie card.doar nume prenume și țara.

| Cezara_Matei_1999 a răspuns:

Mergi la banca si pui pe numele persoanei respective, vei primi un cod pe care v a trebui sa l dai acelei persoane ca sa poata scoate banii.