| SiCk4EvEr a întrebat:

Vreau sa va zic ca am 14 ani si am nevoie de ceva bani insa orgoliul nu ma lasa sa le cer parintilor si astfel am dat peste zeci de optiuni pentru baieti de varsta mea.Printre optiuni am gasit ca cea mai convenabila este de a da meditatii.insa nu stiu cum sa pornesc.In primul rand spun ca m-am gandit la copiii de clasele 1-4(imi amintesc si acum cum ma uitam lung la profesoara de engleza in clasa a 2-a.nu zic. atunci poate mi-a fost frica dar acu ii multumesc ca sunt destul de bunicel). Deci ma gandeam la materii gen mate, engleza.Haideti ca m-am indepartat de subiect.in fine. ce vrea sa intreb este cum as putea incepe.am toata vara la dispozitie ^.^ Daca as pune un afis pe un stalp de exemplu.Ar fi ilegal. Voi ce sugerati? happy (va rog din suflet nu spuneti rspunsuri inutile de genul "esti prea tanar sa ai nevoie de bani" )

6 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Pune anunturi pe net, la sectiunea meditatii, sau intr-un ziar local cu anunturi. Pe mine si acum ma mai suna in legatura cu meditatiile la engleza si am anunt de pe internet de acum 4 ani.

Pe stalp, pe langa faptul ca risti sa fie rupt afisul tau in cateva ore, nu stiu cate persoane care au nevoie de asa ceva citesc asemenea anunturi.

Si eventual mai spune si tu ca dai meditatii, la cunoscuti, vecini, rude, s. a.

| SRJ a răspuns:

Salutare,

nu iti spun ca esti prea mic, dar iti spun ca ai o varsta mai mult decat frumoasa. Anii astia nu se mai intorc. Vei avea timp sa ai orgoliu si nevoie reala sa alergi dupa bani. Inainte de toate, hai sa iti spun ce as face eu: as renunta la orgoliu. De ce? Pentru ca parintii sunt parinti si pentru ca este menirea lor sa te ajute din orice punct de vedere si pentru ca daca ai face un astfel de pas, i ai determina sa se simta prost. Plus ca, eu parinte fiind, as angaja un meditator experimentat, nu pe un elev de 14 ani. Iti recomand sa le vorbesti de intentia ta. Despre initiativa de a face rost de bani. De faptul ca astfel vei constientiza valoarea unui ban muncit. Eu asa am facut pe la 15 ani, iar rezultatul a fost pe masura. Munceam in casa cu ai mei si primeam bani.

Sa mi dai de veste si mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic ilegal in a pune asemenea anunturi pe stalpi!

| ancan a răspuns:

Mai fii atent, daca ai fi tu parinte, ai alege sa iti trimiti copilul la meditatiile unui profesor calificat, sau ale unui copil de clasa a 7a?
Cred ca ai prefera profesorul.Nimeni nu te va baga in seama din cauza varstei.
Trebuie sa ai macar 17 ani ca sa te poti angaja la pliante sau la promotii ceea ce ar fi mai convenabil pentru tinehappy

Sau ai putea da anunt in ziar, ca ai fi dispus sa plimbi caini.happy

| vlad423 a răspuns:

Pai pentru inceput as zice sa informezi toti copii de cls 2-a pe care ii cunosti si sa-i informezi de initiativa ta! daca ei sunt de acord si parintii lor de asemenea, eu as zice ca e destul! dupa alegeti un orar in care vor avea loc meditatiile dar si sumabig grin... sper ca vei reusi sa strangi banii necesariwinking...

| Harp a răspuns:

@miletyn Nu mai dati raspunsuri daca nu sunteti 100% siguri. Este cat se poate de ilegal sa pui anunturi pe domeniul public, pentru a putea face asa ceva in legalitate trebuie sa ai autorizatie de la primarie.

Cat despre ideea ta cu meditatiile nu mi se pare o idee prea buna. Ce parinte ti-ar da tie bani pentru meditatii cand aceeasi suma o poate da unui profesor calificat?