| GarethBale11 a întrebat:

Ce parere aveti de profilul automatizari? e un profil de viitor? in clasele 10, 11,12 ce materii dispar/apar? Voi avea nevoie de facultate?

4 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Alege-l numai daca iti place foarte mult, deoarece e foarte greu

| DiamondShine a răspuns:

Daca vrei sa te angajezi la o firma mareda vei avea nevoie de facultate

| Adrianetc a răspuns:

Eu sunt pe electronica si automatizari. Este un profil de viitor daca continui sa faci o facultate de politehnica, in afara stiu ca se cauta foarte multi ingineri automatisti. Dispare biologia, o sa faci decat o ora de chimie pe saptamana, 3h de mate, 2h de fizica, 3 de romana, engleza, franceza devin module, o sa ai multe module, si o sa faci cam aceleasi chestii deci nu o sa fie greu. Este un profil bun daca te intereseaza circuitele, amplificatoarele, stabilizatoarele. o sa inveti chestii despre transformatoare, diode, rezistoare, condensatoare, problema sunt banii pentru ca suntem in Romania si o sa trebuiasca sa iti platesti o parte din piese, circuite, o sa trebuiasca sa inveti mai mult din propria initiativa pentru ca profesorii nu prea au interes.

| Doctorfishadi a răspuns:

Da,este un profil de viitor.Ca materii vor disparea biologia dupa cls 10, si vor aparea module multe!