| Addutza95 a întrebat:

Vroiam doar sa stiu daca atunci cand iti faci un card de credit poti primi pe el si dolari si euro si lei?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu. Primesti o singura moneda la alegerea ta si in anumite conditii care depind de banca si de posibilitatile tale materiale.

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

De depus se poate depune orice valuta insa aceasta va fi convertita in valuta contului.

De ex ai un cont in Euro si mama iti pune 100 lei. Banca va face conversie valutara la cursul lor si ii vor depune in euro in contul tau.

Aici este un dezavantaj mare pentru tine asa ca mai bine depui direct in valuta contului. Asa pentru ca banca are cursuri valutare dezavantajoase pentru clienti, si pentru ca desi nu iti spun ei percep o taxa de conversie.

| SunnyDay88 a răspuns:

Cardului ii pot fi alocate 2 conturi. unul in lei si unul in valuta, deci poate fi folosit si pentru una si pentru alta.