| Elenuca3567 a întrebat:

am de facut un proiect pentru educatie antreprenoriala si as avea nevoie, daca ma poate cineva ajuta, sa imi spuna cum trebuie realizat C. V-ul (curiculum vitae). Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

CV tau va cuprinde date generale, precum: nume, prenume, domiciliu, e-mail, numar de telefon fix si numarul de telefon mobil, pentru a putea fi mai usor localizat in cazul selectarii pentru interviu. in CV trebuie sa scrii succinct cateva dintre abilitatile talecele mai importante, in legatura cu eventualele atributii care v-ar reveni daca ati obtine postul. Apoi scrii un profil personal, care contine o scurta descriere a ceea ce iti doresti de la postul pentru care aplici. Urmeaza descrierea Studiilor, numesti toate stagiile parcurse, diplome obtinute chiar si din partea unor institutii neacademice, toate formele de studii absolvite si, cel mai important domeniul si institutia care a eliberat licenta. apoi daca ai o experienta de munca mai bogata decat studiile absolvite, este indicat sa mentionezii si experienta de munca.

2 răspunsuri:
| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

POPESCU ION
Str. Busuiocului nr4, Tg. Mures
Tel: (0265)122345

OBIECTIV : - un post de inginer
STUDII : - facultatea de inginerie Tg. Mures 1990-1994
Liceul Electromures 1986-1990

EXPERIENTA PROFESIONALA : - 1993-1994: ing. proiectant Electromures
- 1994-1998: ing. sef Prodcomplex

REALIZARI : - premiul "inginer 2000"
- Premiul I la sesiunea de comunicari stiintifice

COMPETENTE : - limba engleza:scris vorbit (foarte bine)
- limba franceza:scris vorbit (bine)
- utilizarea calculatorului:autocad, office, autolisp, baze de date

HOBBY : - sahul, lectura, tenisul
RECOMANDARI :
- furnizate la cerere

| Elenuca3567 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri!