| PykyPyky a întrebat:

Buna ziua, am făcut un transfer de la ING către BCR în euro (ambele conturi de ING și BCR sunt în euro).
Am transferat pe 27 martie și nici azi nu au intrat. Pe tranzacție apare "Data valutei: 02.04. 2024".
Oare atunci vor intra banii? Pe internet nu am găsit info ajutătoare. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| SuNaM a răspuns:

Pai o să intre pe 02.04. 2024. Azi. Termenul ăla este termenul de transfer. ING-ul are transferuri instante că Revolut dar BCR ul nu e înscris în acel program de plăți instante. Așa că termenul pentru un transfer de valută este de 3-5 zile.

| PykyPyky explică (pentru SuNaM):

Da, ai intrat pe 2 până la urmă

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la banca sai intreaba i, ei sunt singurii care te pot ajuta nu noi.

| PykyPyky explică (pentru CristiDinBucuresti):

O să mă duc și la bancă, am întrebat în ideea în care știe cineva

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Posibil au pus data maxima la care ar trebui sa intre banii.
Cei de la BCR sunt praf de cand ii stiu.
Articolul de jos este mai vechi dar poate intelegi ceva.
https://www.stelianmuscalu.ro/......orumbelul/