| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua. Am gasit pe tiktok un clip cu Elon Mask care isi promoveaza noul lui site si oferca cadou tuturor care ii folosesc codul 0.33 bitcoin adica 8000 dolari. Am folosit codul si imi scrie ca am in balanta cei 8000 de dolari sub forma de bitcoin, este vreo metoda sa ii transfer pe cardul meu? Sau pe o alta aplicatie macar si de acolo sa ii transfer pe card ca nu ma pricep. Ca imi cerea wallet adress si nu stiu la ce se refera

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Îți cere un portofel virtual.
Dar este țeapă, garantat. Pe viitor, dacă mai dai de chestii de-astea, amintește-ți că nu există bani gratis. happy

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar nu realizezi ce teapa monumentala e? pe bune?

| doctorandus a răspuns:

Garantat e teapa. Nu crede orice vezi pe video. Cei care pot face deepfake stiu de ce.

| johnnny123 a răspuns:

Aham....Pentru că așa a ajuns Elon Musk cel mai bogat om din lume, dând câte 8000 de dolari la fiecare om.

Voi sunteți ca niște copii de șase luni care deschid gura când le spui "vine avionul".

| ReddY25 a răspuns:

Te-au păcălit.Fii mai atent pe viitor pentru că e plin netul de așa fakeuri

| RaduRobertRO a răspuns:

Tot ce face Musk oficial e pe conul sau, nu e acolo? e teapa! Asa e la toate conturile.

| Kozi a răspuns:

In era digitala, cu acces la multe informatii, cu copii (teoretic) mai destepti decat bunicii lor, tot mai multi iau teapa foarte usor crezand in orice promite bani fara munca. Poate iti vor lipsi 8.000 dolari.

| HXNER a răspuns:

Nu pot sa pricep cum puteti sa credeti asa ceva. mă amuza maxim. E teapa clar.