| MrExtazy a întrebat:

Buna ziua, am nevoie de un credit pentru casa, as vrea sa girez cu prietena încă nu suntem căsătoriți. Ea a avut credit, i s-a făcut proprire pe salariu, este curată acum. Eu nu am avut niciodată, credeți că am șansa să obțin acest credit? Și la ce banca?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un credit pentru casa este o suma destul de mare si creditul trebuie garantat, de regula cu ipoteca asupra altui imobil, nu este destul un girant. De asemenea trebuie sa ai venit net lunar destul de mare.
Topate bancile acorda credite pentru case, te poti uita care este mai convenabila (DAE efectiva mai mica) si pe finzoom.ro. De asemenea poti incerca la cateva banci, sa vezi criteriile de acordare si sa-ti faca un grafic de rambursare si vei putea face comparatii intre ele si sa alefi pe cea mai ieftina.

1 răspuns:
| NitaAndreiOVB a răspuns:

Buna ziua, sunt consultant financiar si as putea sa va ajut in cazul acesta. 0754264200