| Jigokunokishi a întrebat:

am nevoie sa aflu cat mai repede codul iban al cardului meu. Cum il pot afla? In afara sa merg la banca sau sa sun, cica au program doar de luni pana vineri.

8 răspunsuri:
| ItsMaxi a răspuns:

Din pacate nu ai cum sa il aflii altfel. Asteapta pana luni si du-te la prima ora a diminetii sa nu prinzi coada.

| slayer09 a răspuns:

Poti sa il mai afli prin logarea pe net in contul tau. Acum depinde si la ce banca ai cardul sau daca ai cont pe net pentru cardul tau. Gen IngHomeBank sau BT24 Internet Bank...

| Savas10 a răspuns:

Nu mai ai foaia aceea? Cand iti deschizi contul primesti o foaie cu codul iban.

| Jigokunokishi explică (pentru Savas10):

Am foaia, dar nu scrie pe ea doar numarul ce este si pe card.

| Savas10 a răspuns (pentru slayer09):

Eu am la banca Transilvania, dar mi-a scris pe hartie si cand am deschis in lei si in euro. Cine stie de ce

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur ai un contract unde scrie ibanul

| NGheorghe a răspuns:

Încearcă la un bancomat ce aparține băncii tale. Acolo trebuie sa aibă opțiunea asta (de a-ți arăta si tipari IBAN ul)

| Jigokunokishi explică (pentru NGheorghe):

Eu sunt la otp, sigur se poate afla de la bancomat?