| ussser00112001 a întrebat:

Buna ziua! Am o poprire relativ mica pe contul bancar (250 ron) pentru ca am facut 18 ani acum aproape un an si am uitat ca de anul acesta trebuie sa platesc impozit la o mostenire. Inainte sa imi inghete contul mai aveam 200 de lei in el. Daca imi intra o suma mai mare de 50 de lei in cont, poprirea se va ridica sau voi avea in continuare contul inghetat? Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poprirea se ridica dupa ce banca efectueaza integral poprirea, respectiv vireaza suma poprita catre organul care a facut poprirea.