| bgd18 a întrebat:

am si eu o intrebare,vreau sa pornesc o afacere de colectare a deseurilor(pet,sticla, hartie..etc).Intrebarea mea este,unde ma pot interesa in legatura cu vinderea marfii,ma refer la firme mari, industrii..sau,stiu eu..adica vreau sa stiu,unde pot sa gasesc firma care sa poata sa-mi preia marfa constant(bineinteles,vreau sa stiu si preturi,in functie de asta sa ma orientez ). Vreau sa-mi achizitionez o presa de balotat, eventual.o masina de tocat..si sa-i vand ca fulgi,depinde cum e mai profitabil. Daca stie cineva o sursa ceva,de unde as putea gasi mai multe informatii,i-as fi recunoscator.M-am tot uitat zilele astea pe internet, dar nu am gasit ce am vrut.Va multumesc, o zi buna!

1 răspuns:
| AllNone a răspuns:

Din pacate, sume prea mari de bani nu vei primi din aceasta afacere! Singura idee este sa strangi deseuri de la fructe si legume (sau plante in general) si sa obtii bio-gaz! Este necesara o investitie destul de mare, dar merita (mai ales in strainatate), sau din peturi obtinerea plasticului! Insa toate acestea necesita timp si bani!
Eu in locul tau, as actiona in domeniul imobiliarelor cu banii pe care iai da pe aparate!
Spre ca te-am ajutat!