| Strepix a întrebat:

Buna ziua! Am un magazin mixt si doresc sa introduc un POS care sa accepte citirea cardurile sociale. Cum pot obține? Sau nu e nevoie de POS, ci de altceva? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Anonimul151 a răspuns:

POS trebuie. La acel POS să se poată plăti cu orice tip de card, dar să accepte și carduri sociale. Dacă nu mă înșel, puteai să te înscrii pe lista magazinelor care să accepte aceste carduri, atunci când au început distribuția cardurilor către beneficiarii lor. Însă, acum nu prea știu dacă e posibil acest lucru. Cel mai bine, ar trebui să te informezi din surse sigure, pe la ceva instituții. Insa nici asta nu îți pot spune ( la ce instituții să te informezi ), deoarece nu știu care se ocupa cu așa ceva.

| IarsiIar a răspuns:

Eu banuiesc ca tot de POS e vorba dar depinde de setari. Intreaba la un magazin de case de marcat sau la Banca ta care iti va livra POS-ul.