| sterpuvasi a întrebat:

Buna ziua
Am un site de haine:
www.haine-kl.ro si doresc sa stiu care e cea mai eficienta metoda de promovare online? Am incercat si google adwords insa nu am avut prea multe rezultate! Ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| clau44 a răspuns:

Daca vrei ca google să-ţi promoveze afacerea, prin adsense, trebuie să plăteşti la google ca să fii printre primele rezultate.
Alta metoda: un banner/animatie cu site-ul pe siteuri conuscute.

| nicoalina a răspuns:

Site-ul arată destul de OK. Trebuie să scoţi puţin mai mult în evidenţă chestii precum costul transportului, cost retur, garanţie etc. pentru a mării rata de conversie (nr vizitatori/nr comenzi).
De exemplu, o rată de conversie "normală" este de 0.3%. Asta înseamnă că ai nevoie de vreo 300 de vizitatori pentru o comandă. Acei vizitatori să fie însă interesaţi de haine, nu doar să caute poze cu haine happy
Dacă foloseşti adwords, acei 300 de vizitatori cred că-i obţii cu vreo 30-50 lei. La o comandă medie de 300-400 lei trebuie să ai un adaos de cel puţin 25% pentru a-ţi şi rămâne ceva profit.

| Mirela1997s a răspuns:

Daca vrei un sistem de publicitate romanesc, similar cu cel de la Google iti recomand www.pfinance.ro
Ti-l recomand pentru ca poti incepe sa iti faci publicitate cu doar 5 Euro si sa platesti pe fiecare client real sume incepand cu 0. 25lei/vizitator

| marius262 a răspuns:

De ce nu incerci sa-l proovezi singur? nu e greu si e chiar funny :)
pentru inceput e bine sa citesti cateva articole despre ce inseamna optimizare online etc. unul dintre articolele interesante pe care le-am gasit pe net este acesta:
http://www.deundecumpar.net/creare-magazin-online-seo/