| bodyguardsmecher a întrebat:

Am un teren agricol de un hectar cu porumb. Cati bani as putea lua pe el?
Multumesc.

8 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Smechere, dupa tine ce e cultivat pe el conteaza, sau zona, accesul, fertilitatea? Oricum, imi dau seama ca nu e premium, doar cu noroc il poti vinde, iar de luat iei sub 600 lei. Salut.

| bodyguardsmecher explică (pentru minrest):

Cum sa iau 600 lei daca pretul mediu in Romania este intre 2000-5000 euro/ha...

| minrest a răspuns:

Simplu, alea sunt terenuri premium, celelalte nu se tranzacționează pentru ca nu merita deranjul, e mai bine sa aștepți o ocazie, un proiect în zona de exemplu.

| bodyguardsmecher explică (pentru minrest):

Adica terenuri premium.ce caracteristici are...

| minrest a răspuns (pentru bodyguardsmecher):

Ca sa le grupez într o singură categorie, terenuri necesare pentru un proiect, oricare, zona industrială sau comerciala, autostrada sau orice drum, agricol, plantații cu scop de protecție sau ecologic. Apoi mai sunt terenuri foarte bine situate, la asfalt, mari, fertile. Țăranul aude cu cât s a vândut și zice ca ăsta e prețul corect. Ce, el mai fraier ca Ăla? Salut.

| bodyguardsmecher explică (pentru minrest):

Boss, terenuleste langa A1.

| minrest a răspuns:

Atunci cred ca poți sa îl dai bine, mai ales dacă concentrează cineva terenuri pe acolo. Succes.

| Fyyn_Florin_Baiat_1995 a răspuns:

In jur de 20-30 mil cred