| Petru_3275 a întrebat:

as vrea sa-i fac soacrei mele care are 68 ani o asigurare de viata pe termen nelimitat, am incercat la ING Asigurari dar mi-au spus ca doar pana la 65 ani se face la ei.Va rog sa-mi spuneti la care companie de asigurari as putea face? Va multumesc anticipat pentru amabilitatea de a-mi raspunde.

Răspuns Câştigător
| DoarImpreuna a răspuns:

La 68 de ani nemeni nu iti face asigurari de viata. Iti dai seama ca dupa 68 nu mai e mult si le vei lua banii tocmai aici e problema. Ei cauta oameni de la care sa incaseze mult nu sa incaseze 2-3 ani dupa aia sa plateasca. Nici rate nu iti mai face nimeni la varsta asta d-apoi asigurari de viata.

Nu stiu daca vei gasi pe undeva dar cred ca nu.

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nici Lloyd nu ti-o asigura la varsta asta. De obicei, varsta maxima la care poti face o asigurare de viata se situeaza intre 45 si 50 de ani. 50, cu indulgenta.

| tiriboxi a răspuns:

Buna daca esti interesat cum sa poti sa o ajuti pe soacra ta in acest sens pot sa te ajut daca esti interesat contact tiriboxi@gmail.com sau tel 0765948501

| Petru_3275 explică:

La ING Asigurari se face pana la 65 ani, asa ca nu 50 ani, cu indulgenta.Eu as fi vrut un raspuns care sa fie bazat pe adevar, nu nascociri.