| ramoina a întrebat:

Voi pleca in curand la ski in Austria. Care e cea mai buna companie de asigurari la care as putea sa imi fac asigurare de sanatate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iunie2001 a răspuns:

Allianz Tiriac este cea mai recunoscuta companie cel putin in Europa, poate e putin mai scumpa dar in cazuri de probleme sunt cei mai buni platnici.

1 răspuns:
| oareunde a răspuns:

daca te referi la asigurarea de sanatate pe perioada cat esti plecate, nu prea conteaza firma. oricare e buna. sa nu uiti sa mentionezi ca mergi la ski, pentru ca este o asigurare separata pentru sport din cate tin minte. costa in jur de 30ron