| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa stiu in cat timp primesc bani din Grecia prin western union( in Bucuresti mai exact)..si de unde as putea sa ii ridic cel mai aproape in sector 4? pe sos giurgiului este? multumesc frumos

3 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Ii primesti in secunda urmatoare de cand expeditorul ti-a transmis codul de transfer (MTCN) - asta daca ti-a trimis banii prin transfer personal (banking accept, ca e mai ieftin). Banii (in orice moneda) ii poti ridica oricand si de oriunde vezi sigla Western Union, aia cu galben si negru.

| hackeru2 a răspuns:

Bani ii primesti in maxim 2 ore, si poti sa ii ridici de la cea mai apropiata banca sau posta.

| ioachimb a răspuns:

Poti primi prin Western Union (Raiffeisen, Transilvania ) sau Money Gram (BCR). Poti primi in 15 minute de la plata din Grecia, Pe Soseaua Giurgiului poti gasi Raiffeisen Bank de unde poti ridica banii. Trebuie sa stii suma, cine ti-a trimis, nume prenume exact si numarul cu care s-au transferat banii. Bafta! Mai pune si deoparte din ce primesti, nu cheltui tot, sa ai si pentru zile negre...