| costi900 a întrebat:

Buna ziua, care este diferenta intre depozit si cont de economii? Doresc sa deschid separat de contul principal pentru a strange si tine contul la cat pun deoparte lunar, multumesc.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Contul de economii e un cont destul de asemanator cu cel atasat cardului in sensul ca poti adauga si scoate bani din el oricand fara alte comisioane si costuri dar ai si dobanda mai mica.

depozitul e pe perioade definite 3, 6, 12... luni si daca vrei sa umbli la banii aia inainte vei plati ceva comisioane insa vei avea dobanda mai mare

| costi900 explică (pentru suntserios):

Ok,cred ca cel de economii se potriveste mai bine, deoarece ma intereseaza doar sa tin contul la Bani nu ma intereseaza cat imi da banca, mersii