| Girly97 a întrebat:

Vreau sa economisesc bani pentru festivalul Untold de anul viitor si de aceea am nevoie de sfaturile voastre. Sa imi deschid un cont de economii sau un depozit? Nu prea stiu diferentele dintre ele, tot ce am este un cont curent cu card atasat. Va multumesc.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti faci o pusculita si poti plati cash, prin oricare banca.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depozitul este cu dobanda ca si contul de economii dar este mult mai mare dobanda. Atata ca daca retragi bani inainte de expirare, pierzi.Contul de economii, in schimb, este mai flexibil putand retrage bani cand vrei, dar este dobanda mai mica. Oricum, dobanzile sunt foarte mici.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E unul si acelasi lucru cu denumiri diferite