| coosmin24 a întrebat:

Cum se depune declaratie pe venit pentru chirie pe situl ANAF (ONLINE)?

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

NIMENI NU STIE
pentru ca nimeni nu depune asa ceva big grin
esti primul pe care il aud ca ar face treaba asta rolling on the floor

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai facut cont pentru *** ala de SPV? Daca da, atunci vezi ca ai formularul PDF pentru declaratia unica (inainte era formularul 220). Completezi mizeria aia de formular cu Adobe PDF Reader (cu altceva nu merge, pentru ca... statul roman), il urci pe SPV, si verifici dupa aia daca a fost procesat fara erori.

| Bizon95 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Man, nu pricepi ironie

raspunsul meu era ironic (si faceam haz), in primul rand

totusi, trebuie sa recunosc si ca NICIODATA nu am auzit de un prorprietar care sa vrea sa mearga la fisc si sa plateasca impozitele pentru ce a dat cu, chirie, toti vor sa nu piarda bani, DELOC

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bizon95):

Eiii... sa nu exageram. Cum mama naibii poti sa pretinzi corectitudine de la stat si sa nu fie hoti aia care ne conduc daca si noi facem la fel? Obtin un venit consistent si constant, platesc impozitele aferente. E atit de simplu.