| Cozminn a întrebat:

Bua ziua! Am jucat la pariuri online anul trecut si am aflat ca trebuie sa depun o declaratie "200" de venit la anaf, am retras suma totala de 1100 lei.Ce se intampla daca nu depun declaratie de venit?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca o sa te intreba careva ceva, O sa trebuiasca sa platesti impozitul si ceva penalizari

| doctorandus a răspuns:

ANAF-ul e interesat sa-ti taxeze profitul. Deci daca ai jucat in pierdere, nu te va taxa.

| untu a răspuns:

Iei amenda! Nimic nu mai scapa! ANAF-ul vrea sa stie tot, fiecare venit, fiecare cheltuiala, sa nu mai facem risipa sub forma de evaziune fiscala! Ar fi bine sa declari ca nu ai ce sa faci si sa platesti o suma mica de impozit pe castig!