| parampam1232131 a întrebat:

Buna ziua,
Daca am o descoperire de cont deschisa la o banca, la finalul perioadei contractuale trebuie sa platesc toata acea suma odata? Sa presupunem ca in ultima luna nu am consumat deloc bani din acea descoperire de cont, la finalul contractului trebuie sa dau toti banii aceia?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, trebuie sa inapoiezi tot ce datorezi bancii, incluzand si dobanzile banilor imprumutati.
Ideal este sa platesti lunar, ca-ti creste dobanda daca nu platesti.