| anonim_4396 a întrebat:

Daca doresc sa vand cuiva un telefon prin Fancourier cum se procedeaza? Vreau sa trimit telefonul si cel care il cumpara sa primeasca transportul. Vreau toate detaliile va rog mult, ofer funda

Răspuns Câştigător
| paulpaul25 a răspuns:

Pai in primul rand, trebuie sa fi om de cuvant, sa trimiti exact ceea ce i-ai prezentat cumparatorului. Pui totul in pachet si mergi cu pachetul la FanCurier, iar de acolo este simplu. Trebuie sa completezi formularul respectiv, cu adresa si cateva date personale ale celui la care vrei sa trimiti coletul si in cazul in care trebuie sa iti dea si banii tot prin courier, trebuie facut un mic formular pentru ramburs, adica faptul ca el da banii curierului iar el ii aduce inapoi.
Se poate trimite si cu verificare colet, serviciu pentru care se percepe o taxa in plus, dar este mai sigur pentru cumparator. Tu tot ce ai de facut este sa ambalezi, cutia telefonului si accesoriile in mod corespunzator iar apoi mergi cu el la sediul FanCurier. Si bineinteles sa ai la tine buletinul si datele cumparatorului. Pentru orice nelamurire esi sunt acolo sa te ajute si sa faca recomandari.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Te duci cu coletul la posta. Mai multe detalii aici : http://totuldespretot.com/? p=1442

Bft! :)

| Maximilian191 a răspuns (pentru Jipa95):

Fancourier nu posta romana

| Jipa95 a răspuns (pentru Maximilian191):

Inteleg, ce vrei sa faci, dar tu trebuie sa te duci cu acel colet la posta, si sa le spui oamenilor de acolo, ca vrei sal trimiti prin fancourier. Ei iti vor da o fisa de completat. Daca nu te pricepi, le poti cere ajutorul.
Sau, cea mai simpla metoda, fa rost de numarul celor de la fancourier, da-le adresa ta si vor venii ei sa-ti ia coletul plasandu-l catre cumarator.

| suntserios a răspuns (pentru Jipa95):

Daca omul vrea prin FanCurier de ce il tot trimiti la posta?