| roxxyale a întrebat:

daca eu merg la o casa de schimb valutar si ii dau euro sa ii schimbe in lei, asta inseamna ca vand sau cumpar? funda care stie

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ambele, vinzi euro si cumperi lei. Numai bine!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Vinzi EUR si cumperi RON, ce e asa de greu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca vinzi euro

| corinusdeplus a răspuns:

Pai unde scrie pret cumparare asta inseamna la ce valoare le dai tu banii, iar vanzare se refera la cat iti dau ei. Oricum intodeauna, acolo sunt 2 preturi, iar tu vei lua suma un pic mai mica de pe panou cu siguranta, deci daca te lamuresti, spune-ne si noua.

| MisterToast a răspuns (pentru corinusdeplus):

Ce răspuns irelevant.

| S3by23 a răspuns:

Tu vinzi euro dar banca iti cumpara tie euro.De aceea trebuie sa te uiti la pretul de cumparare la banca si atat iti dau ei pe 1 euro.

| zuzuboy91 a răspuns:

Tu vinzi, banca ii cumpara.