| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua,eu am card la bt, ce acte imi trebuie pentru a se duce tata sa imi puna alocația pe card? Unde trebuie sa se duca?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate merge la Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială din judetul tau si sa solicite depunerea alocatiei pe card, indicand unitatea bancara si codul IBAN al contului de card.
Va merge cu cartea de identitate si un extras de cont de la banca.
De asemenea poate trimite cererea si in scris, anexand copie de pe CI si extrasul de cont.