| anonim_4396 a întrebat:

Eu am 13 ani si tata mi-a facut card pe numele lui dar e al meu.
Eu vreau sa imi bag alocatia pe el, cum fac? Am extras de cont si ce acte imi mai trebuie

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tatal tau trebuie sa solicite depunerea alocatiei pe card, depunand o cerere la Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala din judetul tau, la care va anexa copii de pe actul lui de identitate si de pe certificatul tau de nastere precum si un extras de cont cu codul IBAN al contului de card.

1 răspuns:
| Ernst_Erik_1982 a răspuns:

Vorbesti cu tactu