| Annonimm09 a întrebat:

Imi expira cardul de alocatie in luna ianuarie 2021, alocatia din decembrie 2020 o mai primesc?!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cardul se preschimba automat, asa ca in ianuarie poti merge sa ridici noul card. Si o sa primesti si alocatia din decembrie pe cardul actual, acesta expira in 31 ianuarie.

| romeo78 a răspuns:

Alocația se primește într-un cont bancar. Cardul bancar este o modalitate de folosire a unei sume de bani din cont fără a fi nevoie să se meargă la bancă pentru a fi scoși fizic din cont.
Expirarea cardului duce doar la imposibilitatea de utilizare a cardului, nu și la încetarea activității contului.

| Annonimm09 explică (pentru romeo78):

Mulțumesc de răspuns dar vreau doar să știu dacă primesc alocația luna asta sau nu. De obicei o primeam pe 10 maxim 11, azi e 13 si n am primit nimic

| darrio2007 a răspuns (pentru Annonimm09):

Vezi maine. A fost weekend.

| romeo78 a răspuns (pentru Annonimm09):

Absolut o vei primi. Nu contează cardul, ai contul deschis și acolo se virează banii.