| anyhylator a întrebat:

Eu primesc alocatia si banii de liceu pe card la BRD, iar peste o luna imi expira cardul. Tebuie sa fac din nou actele pentru alocatie si banii de liceu, adica se schimba numarul contului la schimbarea cardului sau ramane la fel, nu mai trebuie sa fac nimic?

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Mergi la banca daca iti expira, trebuie sa ti-l reinoiasca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti schimbi doar cardul si atat

| DeCe a răspuns:

Din cate stiu eu, la cardul meu care nu apartine de BRD, nu se schimba nimic la el in afara de cele 3 cifre de pe spatele cardului. Luna viitoare cand ar trebui sa-ti expire, dupa 25 mergi si ridici cardul. In rest nu trebuie sa-ti faci griji pentru ca numarul contului nu se schimba ci ramane acelasi.