| Andronom a întrebat:

Imi puteti spune cum se numesc banii care se afla in Romania? Lei, euro, dolari? Buget sau cum se cheama? Si estimativ cati sunt in total? Lei, euro, dolari? Ca bancnote. Fiecare bancnota are numarul ei de bancnote?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu de unde esti, nu din Romania?
Toti banii dintr-o tara alcatuiesc masa monetara aflata in circulatie. Intreaba la BNR, poate ei stiu cate bancnote sunt. Da, fiecare bancnota are o serie.

| MariA00 a răspuns:

Esti roman? Banii din Romania se numesc lei. De restul te poti interesa pe net...

| HelloKittyscoala123 a răspuns:

Poti sa te interesezi pe internet.Dar am o intrebare:esti roman?