| lilskies a întrebat:

Bună ziua, nu ma pricep deloc la matematică.
Daca am salariul 10, 50 brut pe oră lucrez 8 ore de luni până vineri cat fac pe luna? Si cum calculez ecuații de genul? Da știu sunt pământ de flori nu trebuie să-mi spuneți, ce să fac dacă nu mi-a plăcut școala

Răspuns Câştigător
| ruddy a răspuns:

Deci calculezi 10.50 X 168 ore (normativ ). Vine un brut de 1764 lei. Din care iti trage statul arpox 42 % si ramai cu 1032 lei net. Daca nu ai alte sporuri de adaugat cam acesta este salaru.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru asemenea "cunostinte inalte in matematica" nici nu trebuie sa calculezi.
Tu munceste cat mai mult, iar firma iti va da plicul gata calculat.

| Sofer a răspuns:

Cam 1680 lei brut și mai trage și statul.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Aproximativ 1900, in functie de cate zile lucratoare are luna respectiva.

| lilskies explică:

Am uitat să menționez un detaliu foarte important slariul in Germania in€