| ndl45 a întrebat:

Pe la jumatatea anului am deschis un cont Etoro (pentru prima data, am ales această platformă pentru ca e destul de cunoscută si sigură) unde am cumpărat unele acțiuni din diverse țări (aici esti problema mea) pe care le-am vândut, cumparat si tot asa... acum, anul fiind pe final am inceput sa ma interesez cum se poate face plata impozitului, am aflat ca trebuie depusa o declarație unică pe site-ul ANAF, am aflat pașii in mare parte etc... marea mea bătaie de cap este faptul ca nu inteleg ce tara de proveniență a acțiunilor trebuie trecută pe declarație, am un profit mic, cumulat din tranzactii cu acțiuni din mai multe țări.

1 răspuns:
| Emengir a răspuns:

Pentru sume mici nu era nevoie sa platesti nimic din cate stiu.