| Ionut20222 a întrebat:

Bună ziua, pentru un teren de 5200 de MP: 400 metri lungime, 13, 5 metri lățime ce fel de proiecte "casă pot face" dacă poate cineva sa ma sfătuiască sa ma ajute"? Mulțumesc frumos

1 răspuns:
| mi25 a răspuns:

Aest lcru poate sa ti-l spuna un arhitect local, deoarece fiecare localitate are regulamentul ei de aprobare a constructiei.
In regulamentul general se preved niste parametrii ai terenului: 12 m deschidere la drum (latimea terenului, 150 mp pentru clădirile înșiruite și 200 mp pentru clădirile amplasate izolat.