| CineSuntEu a întrebat:

Stie careva daca iti retine sau nu banca Transilvania și daca da, cat iti retine dintr-un salariu de 2.000 de lei cand sunt virati in cont?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu am Internet Banking cu ei și îmi reține 1 leu pe lună.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu iti reține nimic. La BT comisionul e O%.

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

E taxa aia de administrare cont. Acum nu știu cum e la Transilvania, dar eu la Raiffeisen trebuie sa las lunar câte 10 lei ca să își tragă spartii bani, apoi dacă nu las îmi vine la sfârșit de an sau când recalculează cu minus pe card 100 lei... Am pățit, dar atunci mi-au reținut abuziv bani și dat înapoi o parte din ei.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie nu mi-a luat nimic niciodată. Și am cont la ei de câțiva ani.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate că ai serviciul Internet Banking...

| DanielIlie a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă te au ars o data, de ce nu renunți la serviciile lor? Trebuie să existe și un avantaj. Dacă consideri întrebarea deplasată, te rog să o ignori. Mersi și scuze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Am făcut eu o descoperire card când am lucrat cu CIM. Am luat 6 salarii în avans, apoi am plecat de la acea firma și în mod normal trebuia sa dau înapoi banii către Raiffeisen. Banii nu i-au mai vrut înapoi, în schimb mi-au cerut să nu lichidez ( sa închid) contul. Acum lucrez numai pe cont propriu și lunar îmi este virat o anumita sumă de bani în cont. Mie îmi pretinde comision și iar comision. La fel e și la maica-mea pe card, și ea a făcut descoperire card și oprește comision. De fapt cam asa este la toți cei pe care ii știu ca au făcut descoperire de card. Nu mi-au cerut banii ăia înapoi, dar la câti bani mi-au luat pana acum comision cred ca am achitat de doua ori. Mafia banking.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DanielIlie):

Mă au ei la mână ceva... Și nu pot merge la altă bancă.