| Dyalema a întrebat:

Bună ziua TPU. Vreau să îmi deschid o afacere și să apeleze la fondurile europene nerambursabile. Însă nu prea mai dispun de bani pentru proiect dar am înțeles că sunt anumite CD-uri și broșuri, cărți care iti arată toți pașii pentru a-ți face singur proiectul. Ați auzit pe cineva care l-a făcut singur să îi fie aprobat?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Singur nu prea ai cum sa faci.
Ai nevoie de multe acte (situatii financiar-contabile, adeverinte, aprobari etc.) care trebuie puse la dosar.
In plus, trebuie sa demonstrezi ca, afacerea ta este viabila. Asta poti demonstra printr-un studiu de piata sau prin demonstrare reala (incepi afacerea din banii tai, ajungi pe profit, dupa care ceri ajutor pentru dezvoltare).