| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa nu ignorati ce am sa intreb
Deci! In primul rand! Daca hotarasc sa termin liceul si poate nu iau bacul iar la 18 ani hotarasc sa iau fonduri europene pentru a-mi deschide o afacere, pot obtine aceste fonduri si fara bac si cam ce afacere imi pot deschide cu ele?
Cam cati bani inseamna aceste fonduri europene si cum le pot obtine fondurile acestea? Pot devenii bogata cu ajutorul lor atunci cand imi deschid cu ele o anumita afacere? Si cam cati ani la rand le pot lua?
Va rog vreau raspunsuri serioase pentru ca pun intrebarea intr-un mod foarte serios!
P.S. daca mai aveti informatii pe care le stiti despre fondurile europene v-as multumii din suflet daca le-ati impartasii si cu mine!
Ofer funda!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand trebuie sa-ti deschizi afacerea, sa functionezi timp de 1-3 ani, iar daca rezultatele financiare sunt promitatoare, atunci poti lua credit nerambursabil din fondurile europene, pe baza unor proiecte.
In toate asemenea cazuri, o parte trebuie sa suporti tu, iar restul se vor suporta din fonduri europene sau de stat. In aproape toate cazurile tu va trebui sa suporti cca un sfert din cheltuieli.
Toate depind de liniile de finantare.

| Dismally a răspuns:

Sansele sa obtii fonduri europene sunt putine spre deloc, deci cauta alta metoda, eventual daca vrei o afacere foloseste banii tai.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Inainte de toate ar trebui sa te decizi ce afacere vrei sa pornesti cu ele, dupa care nu stai pe TPU ci te duci pe site-urile de profil ca sa afli care-s conditiile pentru a fi obtinute...