| Vasilicamosbatran a întrebat:

Buna ziua. Un prieten din Italia vrea sa imi trimita niste bani ca sa ii cumpar ceva de aici din Romania, pentru cand va veni acasa.
Ma rog.
El vrea sa imi trimita banii prin Westen Union(sau ceva de genu) si cica trebuie sa ma duc la banca Cec Bank, ca cica de acolo ii pot scoate cu ajutorul unui cod sau ceva.
Ma ajuta si pe mine cineva cu toata treaba asta?
Ca eu nu inteleg.
Va rog mult. Funda!

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Deci tocmai ne-ai explicat ceva ce ar intelege si unul de 7 ani si tu zici ca nu intelegi. Pai ce nu intelegi? E fix ce ai zis tu - te duci la CEC, acolo e ghiseu care se ocupa de WU, le dai buletinul si codul ala, cel mai probabil (am lucrat cu WU prin 2004-2005, atunci aveam de completat citamai formularele, cred ca au evoluat intre timp), incasezi banii. Ce e asa de greu de inteles?

2 răspunsuri:
| LaurentiuVoda12 a răspuns:

Salut, dupa ce ti-a pus banii, cei de la banca sau unde pune el banii ii vor da un cod, acel cod trebuie sa ti-l dea tie dupa care sa mergi la banca la care ti-a transferat tie banii, insa vezi ca ai nevoie de minim 18 ani si sa ai buletinul la tine, sau un act de identitate, mare atentie, el trebuie sa-ti puna numele tau cand e sa trimita banii.

| Vasilicamosbatran explică (pentru LaurentiuVoda12):

Am 19 chiar. Si permis si masina. Dar mersi de sfat laughing)