| Madutzza98 a întrebat:

Buna lume, am un prieten in Pakistan. El vrea sa îmi trimită niste bani si a zis ca acolo nu are wester union sau ceva de genu... el a zis ca mi-a pus banii intr-o scrisoare este posibil? Si daca da, in cat timp o sa ii primesc?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Banii nu se trimit prin scrisori. Daca sunt pierduti, pierduti raman!

| ALGator a răspuns:

Este posibil :-)
Dar exista un anumit risc ca banii sa dispara. Am mai incercat si eu citeodata si a mers.
Probabil nu-i convine sa plateasca taxa la WU. Se poate face si transfer bancar. Dar si bancile (mai ales cele românesti) iau comision.

| Madutzza98 explică:

Nu exista Western union acolo si a decis sa mi trimită intr.un plic dar se stie ca acolo sunt banii... nu-i la fel ca o scrisoare daca ma înțelegeți.