| Cristian_Semeniuc_2001 a întrebat:

Unde as putea vinde palinca?
Am aproximativ 1400 de litri de palinca.
Si nu stiu ce sa fac cu ea.

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Pe la targurile de mestesugari! Ai putea sa-ti faci PFA (persoana fizica autorizata) si sa iti cumperi niste sticlute cu un design frumos circa de 300-400 ml, sa le faci o eticheta, sa mentionezi ce fel de palinca e (din ce fruct) si apoi ultimul pas e sa te interesezi de aceste targuri din zona ta si de aici iti poti incepe o mica afacere in handmade. Daca stii si alte reteta, ai putea avea bafta in asta. Atat si la targuri cat si deschiderea unei pagini de Facebook.

| Violleta2022 a răspuns:

Vanzarea ilegala de alcool este pedepsita drastic de lege.
Din pacate, daca nu ai autorizatie de producere si vanzarea de alcool nu o poti vinde, fiind ilegal.
Nu prea ai ce face cu ea, ori o bei, ori o arunci.
Dar cum ai produs-o...ca la cantitatea asta este ilegal