| Selvius_Sebys_1992 a întrebat:

Buna ziua!
Va rog sa imi scuzati limbajul si lipsa de experienta!
As vrea sa deschid un Outlet si nu stiu de unde sa,, fac rost" de marfa necesara pentru magazin- adica haine de firma, cum ar fi : Zara, Pull & Bear etc.
Daca ma puteti ajuta cu un sfat as fi foarte recunoscator.
Sau orice alte idei pentru o afacere de inceput!
Multumesc mult!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă sunt de firmă, sunt contrafăcute.
Am citit reportaj serios făcut în Vest.
O firmă de marcă are rebuturi cu mici defecte, care nu sunt foarte vizibile.
Nu le distrug, nu le aruncă ci le plasează ei direct în lanțuri de distribuitori outlet, unde se vor vinde la prețuri mai mici, tentante, la compărători care nu mai sunt atât de exigenți, și nici nu ar putea să fie, prețul fiind mult mai mic. Cei ce importă second hand sunt firme specializate în așa ceva, filiere, contrabandă, etc.