| eddysmith a întrebat:

Bună ziua
Vreau să-mi cumpăr o mașină, dar nu am destui bani. Și nu mai există dorința de a mai aștepta. Poate cunoașteți companii/bănci bune care acordă împrumuturi rapide în condiții favorabile?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Depinde despre ce suma este vorba, favorabil ca si imprumut poate fi... nu pentru tine ci pentru acele IFN-uri care te imprumuta!
nu stiu ce sursa de venituri ai tu si nici ce buget alocat pentru o masina, dar te-as sfatui sa mai astepti, pentru ca masinile bune fie ele second-hand, nu sunt ieftine, ieftine sunt cele foarte rulate, uzate si care vor necesita investitie in viitorul apropiat.
si aici functioneaza dictonul "ieftin si bun nu exista"

| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil asa ceva!
Nici o banca de pe fata pamantului nu-ti da bani daca nu ai munca permanenta, ca sa dovedesti ca poti plati inapoi ratele lunare.
Iar camatarii iti rup mainile si picioarele, daca nu platesti la termen scurt si cu dobanzi imense.

O masina nu-i o necesitate, ci un moft pe care ti-l poti face dupa ce iti permiti, adica intai iti iei servici, apoi strangi bani si cand ai banii, cumperi masina, dar numai dupa ce ai facut scoala de soferi si ai luat permisul auto.

| johnnny123 a răspuns:

Nu oferă nimeni "împrumuturi rapide în condiții favorabile". Cele mai "favorabile" împrumuturi le oferă băncile, dar acolo trebuie să îndeplinești niște condiții destul de stricte (venit, job stabil, vechime, etc).

Și oricum dobânzile sunt foarte mari în momentul ăsta, deci ar fi o mare greșeală să te împrumuți acum, mai ales pentru a cumpăra o mașină care se depreciază rapid și care presupune și costuri recurente.

| Xena20 a răspuns:

Eu zic sa nu faci datorii aiurea pentru un moft, o mașină nu e o necesitate, mai poate aștepta până ai suficienti bani sa o cumperi și să o întreții.

| eddysmith explică:

Salutare tuturor! Vreau să vă împărtășesc experiența mea pozitivă cu https://online-credit.ro/ Acest site mi-a fost de mare ajutor în găsirea unei soluții potrivite pentru nevoile mele financiare. Procesul lor simplu de aplicare m-a impresionat, iar faptul că au redirecționat cererea mea către un IFN abilitat m-a făcut să mă simt în siguranță. Recomand cu încredere acest serviciu pentru oricine are nevoie de un credit rapid online