| nope1337 a întrebat:

Vreau sa-mi deschid un magazin online.

Imi puteti spune va rog pas cu pas de ce acte am nevoie si ce taxe trebuie sa platesc?

De asemenea, cum imi construiesc site-ul? Ce platforma sa folosesc? Am auzit de Wordpress si de Shopmania. Sunt bune acestea?

Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai nevoie de minim 2 specialisti cu experienta in domeniu:
- un contabil (care sa se ocupe de "scriptologie" si
- programator(i) care sa conceapa, sa programeze si sa dezvolte site-ul cu magazinul tau.

Iar tu ai nevoie de un curs de marketing pentru internet.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie sa iti deschizi o firma sa poti vinde legal sa emiti facturi si sa platesti taxe si impozitele aferente.
Cat despre site, vei avea nevoie de un programator avand in vedere ca intrebi cum sa faci