| PetricaRadu a întrebat:

Daca imi deschid un magazin online(un site), cum ar fi unul de pe care sa sa vand tricouri cu imprimeuri, va trebui sa platesc taxe/impozite(nu ma refar la domain.ro/.com), cum si sa imi explice cineva cu lux de amanunte ca ma depaseste, dau fundita! Va rog ajutor, mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| Credor a răspuns:

Http://webdesign.coraldesign.ro/articole.aspx

http://www.ucoz.ro/tour/ citeste pe aici si nu poti face gratuit cred sau daca e cazul trebuie sa platesti un host.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa iti explicam? Cum sa faci sa platesti taxele?

Pai iti declari veniturile la anaf. Ca persoana fizica, daca vinzi cateva tricouri pe an sau iti deschizi un pfa/srl in functie de ce planuri ai.