| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaa.
Cat as putea sa primesc la amanet pe un ceas frederique constant care are valoarea in magazin in jur de 30.000 si ceva de lei poate chiar mai mult?
Mentionez ca nu este din aur

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Asta depinde de mulți factori. În ce stare este, dacă ai cutie și acte, cat de bun negociator ești, etc. Dar cu siguranță vei primi doar o fracțiune din prețul lui "de listă".

De curiozitate, ce vârstă ai și de unde ai un ceas de 30.000 de lei? Pentru că și aspectele astea sunt importante atunci cînd mergi la amanet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Maaxmim 30.50%. Cam asa e regula la bisnitarii amanetisti.
Ca trebuie sa faca si ei ceva profit