| osidav a întrebat:

Cat primesc la un amanet pe un ceas cu valoarea de 500 de lei in magazin, tin sa precizez ca ceasul e ca nou

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

De obicei astia de la amanet dau cam 30% din valoarea de magazin.

| VadTot a răspuns:

De ce nu te duci tu la un amanet unde primesc ceasuri si sa te interesezi cine crezi ca iti va spune concret aici ce doresti tu?laughing)

| Zeref a răspuns:

Sunt mai multi factori de care tin cont. Daca ceasul a fost desfacut inauntru, nu ti-l primeste, dar e bine sa te interesezi la mai multe caci unii iti dau mai mult altii mai putin.

| kzor_6016 a răspuns:

Undeva la 15 lei cu tot cu cheita de setat ora. fara 10 lei doar