| sweety_3041 a întrebat:

Bunaaa.iMI trebuie urgent definitia cuvintului,, Indeminare" funda. dar imi trebuie urgent...

Răspuns Câştigător
| Punky a răspuns:

Uşurinţa de a face un lucru ca urmare a unei bune deprinderi sau a unei înclinaţii; iscusinţă, abilitate, pricepere, dibăcie.

2 răspunsuri:
| DizzYuzzY a răspuns:

ÎNDEMÂNÁ, îndemânez, vb. I. Refl. (Înv.) A fi în stare să facă un lucru, a-i fi la îndemână să facă ceva; a se înlesni. – V. îndemână.

| Innovation a răspuns:

Indemanare=a fi in stare sa faca un lucru, a fi priceput cand face ceva